Valmentajaa haetaan tositarkoituksella P07
22.5.2020 10:09 Uutisointi / 2007

Valkun taulu

Hei

Omaatko salibandytaustan? Osaatko käsitellä murrosiän alussa olevia poikia asiaa kuuluvalla auktoriteetilla? Haluatko käyttää vapaa-ajastasi 5-10h/vko valmentamiseen? Haluatko olla luomassa joukkueemme menestystarinaa? Mikäli vastasit edellisiin kysymyksiin kyllä, olet etsimämme valmentaja.

Panthers07, Järvenpää joukkue etsii valmennuskokemusta kartuttaneen, motivoitunutta ja sitoutunutta päävalmentajaa sekä mahdollisesti apuvalmentajaa joukkueemme peräsimeen. Suuria summia emme pysty maksamaan, mutta kuluja voimme korvata sekä pienen palkkion maksaa. Päävalmentajaksi haemme jo valmennus kokomusta omaavaa persoonaa. Apuvalmentajan roolissa voit olla aloitteleva, mutta lajia tunteva.

Harjoittelemme elokuusta lähtien kolme kertaa viikossa. Tämän lisäksi osallistumme Etelä-Suomen D1-poikien ylempään haastajasarjaan. Kesä-Heinäkuun harjoittelemme keskiviikkoisin ulkoharjoitusten ja Sunnuntaisin lajiharjoitusten merkeissä. Toivomme, että voisit ottaa vastuuta jo kesäajan harjoituksista.

Mikäli sinulla heräsi kiinnostus tai kysyttävää, otathan pikaisesti yhteyttä joukkueenjohtaja Markus Lummiin. (p. 041 436 1619 tai markus.lummi{at}yahoo.com) (Facebookkiin vain sähköposti)


   
Lisää uutisia
Panthers Järvenpää ry
«  Huhtikuu   »
Kategoriat